پروژه بررسی حل كامپیوتری رفتار هیسترزیس ستونهای I شكل و ستونهای بست دار

هدف از انجام این پروژه بررسی حل كامپیوتری (عددی) رفتار هیسترزیس ستونهای I شكل و ستونهای بست دارو مسائل مختلف حول این مبحث میباشد.

جزئیات بیشتر این محصول:

پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی

عنوان کامل: پروژه بررسی حل کامپیوتری (عددی) رفتار هیسترزیس ستونهای I شکل و ستونهای بست دار

دسته: عمران

فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات پروژه: ١۵٧

فهرست مطالب: جهت مشاهده فهرست مطالب این پروژه اینجا کلیک نمایید


بخشی از مقدمه:

علم مربوط به مطالعه و بحث و تحقیق درباره خاصیت خمیری اجسام (پلاستیسیته) را می‌توان بدو قسمت متمایز از یکدیگر بترتیب زیر تقسیم کرد:

١-حالتی که کرنشهای خمیری در حدود یا نزدیک کرنشهای ارتجاعی میباشد و بهمین علت میگویند که جسم در حالت ارتجاعی خمیری یا الاستوپلاستیک قرار دارد.

٢-حالتی کرنشهای خمیری با مقایسه کرنشهای ارتجاعی خیلی بزرگ بوده و در نتیجه میتوان از گرنشهای ارتجاعی در مقابل کرنشهای خمیری صرفنظر کرد.

حالت اول بیشتر برای مهندسین محاسب و طراح در انجام محاسبات ساختمانهای فلزی و سازه‌ها، موشکها، ماشنیها، دستگاههای مکانیکی و نظایر آنها بکار میرود و بحث و تجزیه و تحلیل مسائل مربوط بحالت ارتجاعی خمیری بدون استفاده از کامپیوتر امکان‌پذیر نیست و از سالهای ١٩۶٠ ببعد شروع به حل این مسائل با استفاده از کامپیوتر گردید.

حالت دوم بطور کلی برای مهندسین تولید جهت طرح ماشینها و دستگاههای نورد، کشیدن سیمها و حدیده‌کاری، چکش‌کاری، تزریق فلزات، فرم دادن قطعات و ایجاد تغییر شکل دائمی در آنها قابل استفاده است.

تاریخ علم حالت خمیری از سال ١٨۶۴ که ترسکا (TRESCA) نتایج کارهای خودش را درباره سنبه زنی و حدیده کاری و تزریق منتشر کرد شروع می‌شود. او در این موقع با آزمایشهائی که انجام داد مبنای تسلیم را بوسیله فرمول نشان داد. چند سال بعد با استفاده از نتایج ترسکا، سنت و نانت (SAINT-VENANT) ولوی (LEVY)پایه‌های تئوری جدید حالت خمیری را بیان کردند. برای ٧۵ سال بعدی پیشرفت خیلی کند و ناهموار بود، گر چه کمک مهمی توسط فن میسز و هنکی (HENCKY) ، پراند تل (PRANDTL )و سایرین شد، تقریباً فقط از سال ١٩۴۵ بود که نظریه یک شکلی پدیدار گشت. از آن موقع کوششهای متمرکزی بوسیله بسیاری از پژوهندگان انجام گرفت که با سرعت زیادی به پیش میرود. خلاصه تاریخچه پژوهشگران بوسیله هیل (HILL) و وسترگارد (WESTERGAARD) بنحو شایسته‌ای بیان شده است.

نظریه‌های خمیری به دو دسته تقسیم میشوند: نظریه‌های فیزیکی و نظریه‌های ریاضی. نظریه‌های فیزیکی در پی آنستکه علت جاری شدن خمیری فلزات را در یابد. وقتیکه مصالح از نقطه نظر میکروسکپی دیده شود، کوشش این است که معلوم گردد برسراتمها- کریستالها و دانه‌های مصالحی که در حالت جریان خمیری می‌باشد چه می‌آید. نظریه‌های ریاضی از طرف دیگردر طبیعت بصورت حادثه منطقی به موضوع توجه کرده سعی میکند که آنرا فرمول بندی نموده و در حالت بزرگ و مرئی بشکل قابل استفاده در آورد بدون اینکه بطور عمیق به مبناهای فیزیکی توجه داشته باشد. امید احتمالی البته این است که بالاخره‌ ایندو نظریه یکی شده و حالت و وضع مصالح را در حالت خمیری تعیین نموده و مبنائی برای استفاده هر عملی به مهندسین بدهد. در این بخش بیشتر روی فرضیه‌های ریاضی اقدام شده است طوریکه این فرضیه‌ها از نوع فیزیکی کاملاً متمایز است. فرضیه‌های فیزیکی توسط فیزیکدانها مخصوص فیزیکدانهای حالت جامد مورد بحث و مطالعه واقع می‌شود.

بحث درباره حالت جریان خمیری در فلزات بصورت زیر از طریق درک مستقیم انجام می‌شود: هرگاه نواری از فولاد در نظر گرفته شود که یک طرف آن درگیره‌ای ثابت شده و بطرف دیگرش نیروی خمشی وارد آید، طرف آزاد خم میگردد. اگر مقدار نیروی وارده زیاد نباشد وقتی نیرو برداشته شود انتهای آزاد نوار بحالت اولیه برگشت خواهد یافت طوریکه هیچگونه تغییر شکل محسوس در نوار باقی نمی‌ماند. هرگاه نیروی وارد به انتهای آزاد بزرگ باشد پس از برداشت نیرو دیگر جسم بحالت اول بر نمی‌گردد ومقداری از تغییر شکل در آن بطور دائم خواهد ماند و گفته می‌شود که تغییر شکل خمیری در جسم ایجاد گردیده است. منظور ما این نیست که معلوم کنیم چرا تغییر شکل خمیری در جسم تولید شده است بلکه می‌خواهیم تعیین کنیم که از نظر عوامل وارد بجسم مانند تنشها- کرنشها- و بارها چه پدیده‌هائی در جسم بوجود آمده است.

مقالات مشابه

 • حل كامپیوتری (عددی) رفتار هیسترزیس ستونهای I شكل و…
  تاریخ علم حالت خمیری از سال 1864 كه ترسكا (TRESCA) نتایج کارهای خودش را درباره سنبه زنی و حدیده كاری و تزریق منتشر كرد شروع می‌شود او در این موقع با آزمایشهائی كه انجام داد مبنای تسلیم را بوسیله فرمول نشان داد چند سال بعد با استفاده از نتایج ترسكا، سنت و نانت (SAINTVENANT) ولوی (LEVY)پایه‌های تئوری جدید حالت خمیری…
 • بررسی حالت خمیری در سازه ها
  دسته: عمران فرمت فایل: doc حجم فایل: 1341 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 94 این فایل را می توانید با قیمت 65000 تومان دانلود کنید جریان خمیری در فلزات تحلیل پلاستیک یک سازه محاسبه ارتجاعی ساختمانهای فلزی دانلود پایان نامه مهندسی عمران بررسی حالت خمیری در سازه ها رفتار خمیری سازه محاسبه ارتجاعی سازه دانلود پایان نامه مهندسی عمران بررسی حالت…
 • تحلیل پلاستیک یک سازه
  دسته: عمران فرمت فایل: doc حجم فایل: 1323 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 93 این فایل را می توانید با قیمت 69000 تومان دانلود کنید جریان خمیری در فلزات تحلیل پلاستیک یک سازه محاسبه ارتجاعی ساختمانهای فلزی تحلیل پلاستیک یک سازه دانلود پایان نامه مهندسی عمران بررسی حالت خمیری در سازه ها رفتار خمیری سازه محاسبه ارتجاعی سازه دانلود پایان نامه…
 • مطالعه و مقایسه رفتار هیسترزیس ستونهای I شکل و بستدار…
  دسته: مهندسی عمران فرمت فایل: doc حجم فایل: 10810 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 207 این فایل را می توانید با قیمت 175000 تومان دانلود کنید ستونهای I شکل ستونهای بست دار رفتار هیسترزیس ستونهای فولادی رفتار هیسترزیس ستونهای I شکل رفتار هیسترزیس ستونهای بست دار بررسی رفتار هیسترزیس ستونهای I شکل و ستونهای بست دار دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد…
 • بررسی طراحی لرزه ای سازه با تاکید بر رفتار هیسترزیس…
  دسته: عمران فرمت فایل: doc حجم فایل: 2888 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 65 این فایل را می توانید با قیمت 59000 تومان دانلود کنید رفتار هیسترزیس ستونهای I شکل طراحی لرزه ای سازه دانلود پایان نامه رفتار هیسترزیس اتصالات بررسی طراحی لرزه ای سازه با تاکید بر رفتار هیسترزیس ستونهای I شکل رفتار هیسترزیس سازه رفتار هیسترزیس ستونهای I شکل…
 • بررسی رفتار ستونهای مشبک بست دار تحت بارگذاری جانبی
  دسته: عمران فرمت فایل: doc حجم فایل: 1966 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 32 این فایل را می توانید با قیمت 19000 تومان دانلود کنید بارگذاری جانبی رفتار هیسترزیس ستونهای مشبک بست دار بررسی رفتار ستونهای مشبک بست دار تحت بارگذاری جانبی رفتار هیسترزیس ستون بست دار دانلود مقالات عمران دانلود مقالات رشته عمران دانلود مقاله مهندسی عمران بررسی رفتار ستونهای…